jeszcze nie posiadasz konta? zarejestruj się   zaloguj

Kontener biurowy

Kontenery biurowe to bardzo praktyczne zastosowanie do szybkiego dostarczenia zaplecza biurowego, ale również socjalnego i z ewentualnym przeznaczeniem do mieszkania.

Kontener biurowy może być dostosowany do indywidualnych potrzeb, niekoniecznie musi to być proste pomieszczenie dla pracowników fizycznych, bardzo łatwo można dostosować go do przyzwoitego biura handlowego.

Firmy oferują wszelkie rozmiary kontenerów biurowych, jednak powyżej pewnej granicy dany kontener powstaje poprzez połączenie modułów. Istnieją więc kontenery modułowe, które można łączyć praktycznie w nieskończoność jak i kontenery pojedyncze, które nie nadają się na większą rozbudowę.

Najbardziej podstawowa wersja konteneru biurowego wyposażona jest z blachy trapezowej. Taki kontener posiada również drzwi, okno, standardowo oświetlenie wraz z elektrycznością. Droższe modele kontenerów biurowych posiadają wzmocnioną wykładzinę, większe okno a ściany są z płyt lamilowanych dostępnych w przeróżnych kolorach. Oczywiście istnieje możliwość dowolnej manipulacji w takich kontenerach, dzięki prostocie modułów. Przykładowo można dany kontener biurowy podzielić wewnątrz poprzez ścianki działowe, które z powodzeniem będą imitowały prawdziwe biuro z biurowca. Nie ma żadnego problemu jeżeli zapytamy o dodatkowe okno do naszego konteneru biurowego, czy też możliwość dodatkowej klimatyzacji.

Na polskim rynku jest możliwość bezproblemowego zakupu takich kontenerów jak również wynajmu. Isnieje również możliwość kupna konteneru na rynku wtórnym, jednak tam przeważnie trzeba już samemu pokryć wszelkie koszty transportu. Transport takich kontenerów biurowych nie jest żadnym problemem, istnieje możliwość złożenia takiego konteneru do mały rozmiarów dzięki czemu koszt transportu zdecydowanie się zmniejsza, w przypadku bardziej zaawansowanych modułów konteneru biurowego gdzie nie ma możliwości złożenia, o transport z pewnością zadba firme, która oferuje takie kontenery.

Kontenery biurowe uzyskają pełną stabilność jeżeli zostaną usytuowane na fundamencie budowlanym, który będzie posiadał punkty podporowe. W mniejszych kontenerach od czterech punktów, aż do ośmiu w tych największych. Oprócz rozpudowy poziomej kontenerów biurowych istnieje możliwość rozbudowy pionowej. Najczęściej spotykane są kontenery z możliwością rozbudowy do trzech kondygnacji.